top of page

Çeşitli Şise Mühürleme

Şarap şişesi ya da zeytin yağ şişesi mühürlemek mi istiyorsunuz?

 

Ya da benzer şişelerin ağız kısmını mühürlemek istiyorsunuz. Bu konuda yapılacak detaylar sırasıyla, şişelerin ağız kısmına mühür mumu ile komple kapatmaktır. Bu dünyada en çok tercih edilen bir yöntemdir. Şarap ya da zeytinyağ şişelerinin üst kapakları takıldıktan sonra derin bir kapta mühür mumlarını eritme yoluna gideceksiniz. Tavsiyemiz mühür mumlarını çok ince parçalar haline getirerek hızlı erimesini sağlamanızdır.

 

 

Bir ateşin üzerine derin bir kap yerleştirip mühür mumlarını içine dökünüz. Erimesini izleyin. Eridikçe karıştırın. Bunu sürekli yapın ve mühür mumunun tamamı eriyene kadar karıştırmanız gerekiyor. Burada önemli ikinci konuda şudur. Mühür mumu ilk erimeden itibaren belli bir sıcaklıktan sonra koyu halde olur. Ateşi kapatmayın. Sürekli yansın. Kapatırsanız hızla donmaya geçer ve üstten alta doğru donmalar başlar.

 

Mühürleyeceğiniz bu kabın yanına bir tane de normal soğuk su kabı yerleştirin. Mühürleme sonrasında mumu sertleştirmek için içine bir kaç kez daldırmak zorunda olacaksınız. Mühür mumu tamamen erimiş olmalı bu arada ateşiniz de orta ayarda altında yanmalı. Mühür mumunun kıvamı koyu olmamalı. Tıpkı inceltilmiş yağlı boya kıvamına yakın olmalı ki daldırmada şişe ağızlarında bir kat oluştursun. Şişenizi belli bir yere kadar daldırın ve çıkarın. Bunu art arda yapın. Sonra soğuk suyla tam soğutun. Artık şişeleriniz mühürlenmiştir. 

 

 

Şişe mühürleme ile ilgili videolarımızı mutlaka izleyin. Şişelerin alın kısmına mühür vuracaksanız size bir adet logolu mühür, bir mühür mumu tabancası ve mühür mumu gereklidir. Bu konuyla ilgilide bizimle irtibata geçebilirsiniz

FirstPic.jpg
bottom of page